przyjazd 28 maj 23
wyjazd 29 maj 23
Wakacje w górach
27 lutego 2021

Choć w tym roku w Wiśle zima została z nami wyjątkowo długo i śnieg wciąż leży na ulicach, warto zastanowić się już gdzie spędzimy tegoroczne wakacje. Dlaczego warto spędzić wakacje w górach? Zapraszamy do przeczytania artykuły na naszym hotelowym blogu.

Dlaczego warto wybrać się na wakacje w góry ?

  • Zadbaj o swoją kondycję - górskie spacery i trekking

Doskonała wakacyjna pogoda i urlop w górach to doskonałe połączenie. Idealna zachęta do spędzenia aktywnego czasu na zewnątrz. Pozostaję tylko kwestia wyboru, wedle swoich upodobań. Może to być relaksujący spacer w urokliwych dolinach Wisły czy też trekking dla bardziej lub mniej wymagających. Beskidy to raczej bezpieczne szlaki o różny poziomie trudności, także każdy znajdzie coś dla siebie. Aktywność na świeżym powietrzu rewelacyjnie wpływa na kondycję organizmu. Dlaczego? W trakcie ruchu pracują wszystkie partie mięśni, co poprawia naszą ogólną sprawność fizyczną i wytrzymałościową. Nie bez przyczyny zwodowi sportowcy często wybierają właśnie treningu w górach - to za sprawą panującego tu mikroklimatu. Oczywiście pamiętajmy! Trening i jego intensywność musi być adekwatnie dobrana do naszych możliwości. 

  • Korzyści zdrowotne ze spaceru po górach

Gdy przebywamy na większych wysokościach, w celu sprawniejszego transportu tlenu nasze ciało musi produkować więcej czerwonych krwinek, a ścianki naczyń krwionośnych powiększają się. To sprawia, że zarówno tlen jak i składniki odżywcze są szybciej transportowane, co wpływa pozytywnie na nasze samopoczucie. Co więcej - czyste, górskie powietrze pozytywnie wpływa na układ oddechowy. Zalecane są pobyty w miejscach wolnych od smogu i miejskich zanieczyszczeń. Po aktywnościach na świeżym powietrzu w Hotelu Wisła Premium można skorzystać z groty solnej - seanse w grocie są tak skuteczne jak kilka dni nad morzem! W naszym SPA zadbamy także o odpowiedni relaks - nie dotyczy to tylko saun i jaucuzzi, dysponujemy także profesjonalną i wykwalifikowaną kadrą masażystów. Dbają o relaks naszych Gości ale i w razie potrzeby postawią na nogi. Regularne spacery - górskie i nie tylko - pozytywnie wpłyną na dotlenienie organizmu. To natomiast przekłada się na większą ilość energii i lepszy nastrój. Znikają stany chronicznego zmęczenia czy wahań nastroju. To świetny sposób by rozładować stres.

  • Relaks i wyciszenie

W codziennym biegu, zapominamy o wyciszeniu, relaksie i czasie dla siebie. Wakacje w górach to czas, aby odłożyć telefon, rozkoszować się ciszą, spokojem, mniejszą ilością bodźców i chociażby śpiewem ptaków czy po prostu pięknem natury. Taki odpoczynek pomoże złapać balans i polepszyć koncentrację. Naukowcy mówią, że człowiek całkowicie jest w stanie odciąć się do pracy dopiero na 3 tygodniowym urlopie. Nie namawiamy, ale zachęcamy :) 

Beskidy to piękne widoki i bezpieczne szlaki. W Wiśle znajdziemy szlaki o różnym poziomie trudności, także bez problemu każdy znajdzie szlak odpowiedni do swoich umiejętności, kondycji czy oczekiwań. W hotelu nie tylko służymy pomocą, wsparciem i informacją, ale także posiadamy mapki ze szlakami. Współpracujemy z lokalnymi przewodnikami, więc istnieje nawet możliwość prywatnej górskiej wycieczki z przewodnikiem. 

Pozwól sobie na relaks, zadbaj o siebie i przyjedź do Wisły!

 

Masz już plany na wakacje? Nic nie szkodzi!

Zapraszamy jesienią: https://www.hotelpremium.pl/blog/co-robic-jesienia-w-gorach

 

Zobacz na mapie
Newsletter

Zapisz się na nasz newsletter

Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej w Polityce prywatności.

OK, zamknij