przyjazd 28 maj 23
wyjazd 29 maj 23
Beskidy - hotele, noclegi, atrakcje
11 października 2017

Przewodnik po hotelach i atrakcjach Beskidów

 

Beskidy to najmłodsze, ale jednocześnie „najdłuższe” polskie góry, rozciągające się na przestrzeni prawie 600 kilometrów. Stanowiące część Karpat, znajdują się w trzech krajach: Czechach, Polsce i na Ukrainie.

Ze względu na to, że Beskidy nie są wymagającymi górami, idealnie nadają się na zwiedzanie praktycznie przez wszystkich i właśnie dlatego zyskały taką popularność wśród turystów, których z roku na rok jest coraz więcej. W związku z tym w Beskidach przybywa hoteli, pensjonatów, ośrodków i apartamentów. Można wręcz powiedzieć, że hotele w Beskidach rosną jak grzyby po deszczu. To właśnie sprzyja temu dynamicznemu rozwojowi turystyki w tym regionie. Nie bez znaczenia jest również położenie oraz walory komunikacyjne. Dla mieszkańców Śląska czy Małopolski dotarcie do Wisły, Ustronia czy Szczyrku to godzina jazdy samochodem. Jest to więc również idealna destynacja weekendowa. Poza łatwością dostępu największą zaletą tych gór jest ich zróżnicowanie - znajdziemy tu i duże miasta, takie jak Bielsko-Biała czy Cieszyn, jak również bardzo ciekawe miasteczka, w których często mieszka więcej turystów niż mieszkańców, jak w Szczyrku, Wiśle czy Ustroniu. Są również bardzo ciekawe historycznie miasta - najlepszym tego przykładem jest Żywiec. Natomiast oczywiście największą ich zaletą są zróżnicowane szczyty, trasy piesze, trasy rowerowe, które wszystkie biegną wśród zapierającej dech w piersiach przyrody i wśród wspaniałych krajobrazów. Ciekawostką jest fakt, że na terenie tych pięknych gór utworzono aż 11 parków narodowych.

 

Jeśli chodzi o pasma Beskidów - najbardziej znane to Beskid Śląski, Gorce oraz Beskid Żywiecki. Przyjrzyjmy się im teraz po kolei, z punktu widzenia infrastruktury turystycznej. Beskid Śląski to ta część gór, w której znajdziemy Wisłę, Szczyrk i Ustroń.

Hotele w Wiśle są bardzo znane i popularne nie tylko ze względu na oczywiste walory samej Wisły, ale również - a może przede wszystkim przez to, że nasz mistrz, Adam Małysz, pochodzi właśnie z Wisły i nadal w niej mieszka. W Wiśle odbywają się również zawody Pucharu Świata w skokach narciarskich i z tego powodu jest również znana za granicą. Co roku latem i zimą - ponieważ jest również letnia edycja pucharu świata - zjeżdżają się tu wszystkie reprezentacje krajów które w nich biorą udział oraz fani, którzy przyjeżdżają ich dopingować nawet z dalekiej Japonii. Jednym z najpopularniejszych hoteli w Wiśle jest Hotel Wisła Premium, który serdecznie polecamy.

Ustroń natomiast jest uznanym miasteczkiem uzdrowiskowym i hotele w Ustroniu są bardziej ukierunkowane na właśnie działania tego typu. Znajdziemy tam wiele hoteli spa czy ośrodków uzdrowiskowych które specjalizują się w leczeniu wielu schorzeń.

Szczyrk jest chyba najbardziej „narciarski” z nich wszystkich i oferuje bardzo dużo atrakcji dla wszystkich miłośników białego szaleństwa.

Beskid Żywiecki kojarzy się nam przede wszystkim z miastem, od którego zaczerpnął nazwę, czyli z Żywcem. A każdemu Polakowi, Żywiec kojarzy się z…” chce się ż”. To przepiękne, stare miasto jest domem dla jednego z największych, a na pewno najbardziej znanych browarów w Polsce. Mimo że cały czas jest to działające przedsiębiorstwo, można zwiedzać zarówno browar, jak i otwarte przy browarze muzeum. Ze względu na długą i zróżnicowaną historię, Żywiec ma wiele innych atrakcji, ciekawostek i zabytków. Do najsłynniejszych możemy zaliczyć: Stary Zamek, Nowy Zamek, Park Zamkowy, Domek Chiński, kościoły - św. Krzyża i św. Marka, Konkatedrę Narodzenia NMP, cmentarz żydowski, dworzec kolejowy, ratusz czy budynek szpitala powiatowego. Dzięki swojemu położeniu nad Jeziorem Żywieckim jest to również bardzo atrakcyjne miasto dla miłośników sportów wodnych. Żywiec jest również jednym z miast-gospodarzy Tygodnia Kultury Beskidzkiej.

 

Jeśli wybieramy się do Żywca na pewno znajdziemy satysfakcjonująca każdego ofertę hoteli, pensjonatów czy ośrodków wczasowych. Na wszystkich spragnionych wielkomiejskich atrakcji czeka Bielsko Biała, która jest największym miastem w regionie i oferuje wiele atrakcji oraz możliwości spędzania wolnego czasu. Jest świetnym miejscem wypadowym do wszystkich miejsc i atrakcji Beskidów. Jest również bardzo atrakcyjnym miejscem na krótką, jednodniową wycieczkę dla tych wszystkich, którzy zdecydowali się spędzić swój urlop w Wiśle, Szczyrku czy Żywcu.

Na koniec polecamy również wycieczkę do Czech czy na Słowację. Kilkunastominutowa podróż samochodem zabierze nas do zupełnie innych miejsc, w których poznamy inne kultury i miejsca, takie jak Jablonkov, Frydek-Mistek czy trzecie największe miasto w Czechach - Ostrawę.

Tak więc bez względu na wybór miejsca, wszędzie w Beskidach znajdziemy wiele możliwości spędzania wolnego czasu oraz opcje noclegowe przystosowane do możliwości finansowych każdego turysty. Od niedrogich kwater i pensjonatów do luksusowych 4 i 5 gwiazdkowych hoteli SPA i hoteli wypoczynkowych. Tak więc nie czekajcie na nic tylko się pakujcie i wyjeżdżajcie w Beskidy. Do zobaczenia na szlaku!

 

Zobacz na mapie
Newsletter

Zapisz się na nasz newsletter

Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej w Polityce prywatności.

OK, zamknij