przyjazd 27 mar 23
wyjazd 28 mar 23
Dawid Kubacki Królem Wisły!
08 listopada 2022

Wspaniały weekend dla reprezentacji Polski w Wiśle!

Dwa zwycięstwa Dawida Kubackiego i radość całej naszej drużyny!

Dawid Kubacki Królem Wisły!

 

Wspaniały weekend dla reprezentacji Polski w Wiśle!

Dwa zwycięstwa Dawida Kubackiego i radość całej naszej drużyny!

 

Inauguracyjny weekend Pucharu Świata w Wiśle już za nami. Był to ze wszech miar udany początek, trudnego i długiego sezonu dla naszej reprezentacji. Dwukrotnie na najwyższym stopniu podium stawał Dawid Kubacki.

Dwukrotny brązowy medalista olimpijski, zdobywca czterech medali mistrzostw świata, dwukrotny drużynowy brązowy medalista mistrzostw świata w lotach narciarskich (2018 i 2020), zwycięzca 68. Turnieju Czterech Skoczni (2019/2020) latał w sobotę i niedzielę jak natchniony. Na tym etapie sezonu nasz reprezentant jest w wyśmienitej formie. Życzymy Dawidowi oraz całej naszej reprezentacji wielu sukcesów w nadchodzącym sezonie Pucharu Świata, długim i trudnym, przerywanym Mistrzostwami Świata w piłce nożnej w Katarze, ale i Mistrzostwami Świata w narciarstwie klasycznym, które odbędą się w słoweńskiej Planicy w dniach od 5 do 21 lutego 2023 roku. Po drodze oczywiście jeszcze prestiżowa 71 edycja Turniej Czterech Skoczni i oczywiście Puchar Świata w Zakopanem, 14 i 15 stycznia 2023 roku, niezwykle ceniony i uważany przez skoczków narciarskich za wyjątkowe wydarzenie w pięciomiesięcznej pucharowej karuzeli.

W ten weekend wystartowały również Panie, wśród których prym wiodła Austriaczka Eva Pinkelnig, trzecia w sobotę i pierwsza w niedzielę. W sobotnim konkursie Pań zwyciężyła Norweżka Silje Opseth.

 

Najlepsi zawodnicy konkursów Pucharu Świata w Wiśle

Sobota:

1. Dawid Kubacki (POL)

2. Halvor Egner Granerud (NOR)

3. Stefan Kraft (AUT)

 

Niedziela:

1. Dawid Kubacki (POL)

2. Anze Lanisek (SLO)

3. Marius Lindvik (NOR)

 

Najlepsze zawodniczki konkursów Pucharu Świata w Wiśle

Sobota:

1. Silje Opseth (NOR)

2. Marita Kramer (AUT)

3. Eva Pinkelnig (AUT)

 

Niedziela:

1. Eva Pinkelnig (AUT)

2. Katharina Althaus (GER)

3. Frida Westman (SWE)

Zdjęcia: PZN

Zobacz na mapie
Newsletter

Zapisz się na nasz newsletter

Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej w Polityce prywatności.

OK, zamknij