przyjazd 31 sty 23
wyjazd 01 lut 23
Szczyrk - noclegi, hotele spa, konferencje, ferie
21 września 2017

Atrakcyjne noclegi w hotelach w Szczyrku

Hotele w Szczyrku i Noclegi w Szczyrku. Oferta wypoczynkowa Szczyrk.

 

Ostatnie inwestycje w infrastrukturę narciarską w Szczyrku sprawiły, że noclegi w Szczyrku stały się jeszcze bardziej cenione i poszukiwane. Zwłaszcza hotele w Szczyrku zaczęły się prześcigać w uatrakcyjnieniu oferty dla swoich przyszłych gości. Zbliżający się sezon zimowy zapowiada się wspaniale, zwłaszcza biorąc pod uwagę nowo otwarty ośrodek narciarski, zapowiadający najdłuższe trasy zjazdowe w Polsce - ponad 20 kilometrów - oraz możliwość szusowania nocą, ponieważ część z nich będzie oświetlona. Tak więc Szczyrk to wyśmienite miejsce na rodzinny wypoczynek, na ferie zimowe czy wakacje. Ale to również idealne miejsce na konferencje - ze względu na liczbę atrakcji mozna bez problemu połączyć przyjemne z pożytecznym.  Ponieważ Szczyrk jest oddalony od hotelu Wisła Premium zaledwie o 18 kilometrów, Hotel Wisła Premium jest również idealną bazą wypadową dla wszystkich, którym nie przeszkadza krótka przejażdżka samochodem.

Szczyrk oferuje odwiedzającym go turystom bardzo dużo atrakcji, które sprawiają, że pobyt w tym miasteczku jest dla każdego bardzo interesujący. Wśród najważniejszych atrakcji turystycznych Szczyrku należy na pewno wymienić: świeżkę rowerowo-pieszą nad Żylicą, Plac Św. Jakuba w centrum miasta, crossowy tor rowerowy, trasy narciarstwa biegowego, COS - Centralny Ośrodek Sportu, skocznie narciarskie „Skalite”, kolej linowa na Skrzyczne, pływalnia miejska, Sanktuarium Matki Bożej Szczyrkowskiej, Sanktuarium Św. Jakuba Apostoła, Beskidzka Galeria Sztuki i wiele, wiele innych. Jeśli chodzi o infrastrukturę turystyczną, to Szczyrk oferuje każdy rodzaj zakwaterowania: agroturystyka, apartamenty, domki, ośrodki wczasowe, hotele, pensjonaty, kwatery, schroniska.
Ale również dla osób, które nie korzystają z noclegów w Szczyrku i hoteli w Szczyrku, miasto ma wiele do zaoferowania. Bardzo bogata oferta gastronomiczna sprawia, że każdy znajdzie coś dla siebie. Od kawiarni, poprzez karczmy aż do bardzo eleganckich restauracji, zlokalizowanych nie tylko w hotelach, ale również przy głównym „deptaku”. Szczyrk jest nie tylko wymarzonym miejscem dla miłośników sportów zimowych, ale także - a może przede wszystkim - dla miłośników wędrówek górskimi szlakami. Najsłynniejsze i najpopularniejsze szlaki to: szlak na Skrzyczne, Klimczok, Przełęcz Karkoszczonka oraz szlak im. Stanisława Huli. Bardzo ciekawym doświadczeniem są odwiedziny w „Chacie w Dechę”. Jest to regionalna izba techniki zlokalizowana w drodze na Klimczok. Znajdziemy tam olbrzymie zbiory starych gramofonów, radioodbiorników oraz starych, ale odrestaurowanych motocykli.

Ze względu na swoje położenie, Szczyrk jest idealnym miejscem wypadowym do wielu okolicznych miast i miasteczek, takich jak Bielsko Biała, Żywiec, Wisła czy Ustroń. Ze względu na bliskość granicy ze Słowacją i z Czechami, jest to również idealne miejsce na wypady do tych dwój sąsiednich krajów. Zwłaszcza po stronie czeskiej znajdziemy wiele ciekawych miejscowości turystycznych, a zaledwie godzinę jazdy samochodem od Szczyrku znajduje się Ostrawa - drugie pod względem wielkości miasto w Czechach. Ciakawą opcją na pewno będzie wycieczka do Żywca, który ma do zaoferowania wiele atrakcji turystycznych, sportowych i jest miastem z bardzo długą i ciekawą historią. Najbardziej natomiast polecamy wizytę w Wiśle. Trasa ze Szczyrku do Wisły jest bardzo ciekawa i malownicza - zwłaszcza dla miłośników fotografii taki wyjazd będzie nie lada gratką. W ostatnich latach dzięki inwestycjom z Unii Europejskiej nastąpił dalszy rozwój Szczyrku, a co za tym idzie zwiększenie jego walorów turystycznych. Juże tej zimy następi otwarcie największego ośrodka narciarskiego w Polsce, co jeszcze bardziej wpłynie na zwiększenie popularności tego beskidzkiego miasteczka.

Bez względu na to czy jest to wizyta na chwilę, dzień, weekend czy dłużej, każdy znajdzie dla siebie nie tylko odpowiednie noclegi w Szczyrku, ale również wiele atrakcji które sprawią, że pobyt w tym mieście zapadnie w ich pamięci na długi czas. Co sprawi że na pewno powrócą w przyszłości, a może nawet przywiozą ze sobą swoich bliskich i znajomych? Przecież warto popularyzować nasze, własne atrakcje turystyczne. Cudze chwalicie…? Nie, chwalimy swoje i zapraszamy do Szczyrku!
Zobacz na mapie
Newsletter

Zapisz się na nasz newsletter

Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej w Polityce prywatności.

OK, zamknij