przyjazd 27 mar 23
wyjazd 28 mar 23
Wielkanoc w Beskidach
21 marca 2023

Rodzinne Święta Wielkanocne w Wiśle

„Na Wielkanoc jasno, będzie tanie masło”. Jak widać prognozy ludowe w przeszłości miały w Beskidach, ale i nie tylko, czysto praktyczny charakter. Ale Wielkanoc w Beskidach zawsze była – i jest – okresem bogatym w rozliczne porzekadła, przyśpiewki, zwyczaje i przesądy. Nasi przodkowie naprawdę potrafili świętować.

 

Wielkanocne Beskidy były miejscem czarów i cudów. Cudowne działanie miała na przykład woda wypływająca z różnych źródeł, szczególnie w Wielki Piątek. W ten dzień miała nadprzyrodzoną moc i dawała ludziom i wszystkim żyjącym istotom zdrowie i siłę. Bywało, że po taką wodę ludzie chodzili nawet po kilka kilometrów. Pieszo!

Swoją moc posiadały również wiosenne kwiaty. Wielkanocne palmy szykuje się nadal z pędów olchy, leszczyny, wiśni, jałowca, cisu i kłokoczki. Miały one chronić przed różnymi żywiołami. Urodzaj miało natomiast zwiększyć trzęsienie drzewami.

Błogosławione działanie wody, co jest już powszechną tradycją, możecie państwo doświadczyć w świąteczny poniedziałek, na który to nasz Hotel Wisła Premium zaplanował „Śmingus Dyngus” - pełną emocji zabawę dla całej rodziny – z nagrodami oczywiście!  

Jak już przekonaliśmy się w poprzednich latach, na Wielkanoc często leży jeszcze śnieg. Być może opłaci się wykorzystać ostatnią możliwość i poszusować na wiślańskich stokach? Dlatego nie zapomnijcie ze sobą nart, sprawdzając oczywiście zawczasu pogodę. Jeśli śniegu nie będzie na pewno czynna będzie kolejka na Skolnity.

Rodzinnej atmosfery, wiślańskiej tradycji, zabaw i animacji dla dzieci, ale i dla dorosłych, na pewno nie zabraknie. Cieszymy się, że w tym najważniejszym momencie, będziecie Państwo z nami. Wielkanoc to też czas spotkań z bliskimi, najczęściej przy świątecznym stole uginającym się pod ciężarem mazurków, babek, zup, wędlin czy przygotowanych na różne sposoby jajek. Hotel Wisła Premium zaprasza właśnie na takie święta, proponując przy tym trochę zabawy, związanej z konkursem – „Ile waży jajo wielkanocne?”

Wesołego Alleluja! Zapraszamy!

Wielkanoc w Hotelu Wisła Premium, zobacz pakiet: https://www.hotelpremium.pl/oferty/wielkanoc-w-wisle

Wyjątkowe miejsce, wyjątkowy pakiet i nasza Gościnność to gwarancja udanego pobytu Wielkanocnego w Wiśle.

Serdecznie Zapraszamy!

Hotel Wisła Premium - Hotel Wybitnie Wypoczynkowy w Wiśle

Zobacz na mapie
Newsletter

Zapisz się na nasz newsletter

Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej w Polityce prywatności.

OK, zamknij