przyjazd 28 maj 23
wyjazd 29 maj 23
Co robić w Wiśle
01 lipca 2020

Ze względu na swoje położenie i różnorodność miejscowych atrakcji, Wisła to jedno z najciekawszych turystycznie miast Polski południowej.

Co robić w Wiśle?

1. Miejski deptak w Centrum Wisły

Zwiedzając Wisłę wizyta na głównej promenadzie to wręcz obowiązek. Na deptaku znajdują się kameralne kawiarnie ze smacznymi i lokalnymi wypiekami, ale to także idealne miejsce na chociażby wieczorny, romantyczny spacer. Nie brak tutaj także sklepików z pamiątkami, ale także widoku klimatycznych gór i lasów. Do centrum od hotelu to raptem 2km, w sam raz na relaksujący spacer.

2. Aleja Gwiazd Sportu w Wiśle

W Wiśle znajduje się aleja upamiętniająca największych polskich sportowców. Znajdziemy ją w samym centrum miasta, przy Placu Hoffa. Wśród tablic znajdziemy oczywiście między innymi tę poświęconą Adamowi Małyszowi.

3. Wisła w Wiśle

Tutaj właśnie ma swoje źródło najdłuższa polska rzeka. Źródła Wisły znajdują się kilka kilometrów od zabudowań, jednak teren przynależy do administracyjnie do miasta. Zachęcamy aby wybrać się do Pomnika Źródeł Wisły, czyli rzeźby Wojciecha Łagowskiego znajdującej się w zrewitalizowanym Parku Kopczyńskiego. Dla zapaleńców, którzy chcą zobaczyć samo źródło rzeki Wisły można wybrać się na wycieczkę. Beskidzkie szlaki są bardzo dobrze i czytelnie oznaczone, co zwiększa bezpieczeństwo trekkingu.

4. Dworzec kolejowy

Dworzec kolejowy w Wiśle w 2019 roku przeszedł remont, dzięki czemu stał się kolejną wizytówką miasta. Aktualnie znajduje się tam również Browar Wisła, więc to pozycja obowiązkowa dla piwoszy i tych, którzy lubią próbować kraftowe lub lokalne alkohole.

5. Skocznia Adama Małysza

Od lat największą atrakcją Wisły jest oczywiście sam Adam Małysz, którego często można spotkać gdzieś w Wiśle. Sama skocznia imienia Mistrza znajduje się w dzielnicy Malinka. Nowoczesny obiekt, w którym można zatrzymać się na kawę czy deser, wjechać na szczyt i poczuć się jak prawdziwy skoczek! Obiekt znajduje się przy głównej drodze i posiada duży parking.

6. Dom Zdrojowy Wisła

Jak każda miejscowość uzdrowiskowa, tak również Wisła posiada swój Dom Zdrojowy. Budynek został wzniesiony w latach trzydziestych XX wieku. Dom Zdrojowy znajduje się w samym centrum miasta, zaraz obok fontanny. W holu budynku stoi pomnik Adama Małysza, który wykonany jest… z białej czekolady!

7. Wiślański rezerwat przyrody

Wisła słynie ze swoich walorów przyrodniczych. Miasto położone jest w głębi Beskidu Śląskiego, na wysokości 430 m n. p. m. W samej Wiśle znajduje się rezerwat przyrody, w którym znajdziemy między innymi sztuczny wodospad. Wodospad najlepiej podziwiać z mostku, który wybudowano naprzeciwko. Jeśli już doszliśmy do wodospadu, warto wybrać się jeszcze dalej, oddalając się tym samym od centrum. Dojdziemy wówczas do zapory wodnej w Czarnym. To miejsce na swój sposób wyjątkowe, ponieważ spotykają się tu dwie nitki Czarnej i Białej Wisełki. Na miejscu czeka na nas także widok malowniczych oraz szerokich wód Jeziora Czerniańskiego.

8. Zamek Ignacego Mościckiego w Wiśle

Jeśli dalej zastanawiamy się co robić w Wiśle to obowiązkowo musimy zobaczyć, jak wygląda Wisła z lotu ptaka. Koniecznie wybierzmy się do zamku Ignacego Mościckiego, zwanego też Zameczkiem Prezydenta. Zamek znajduje się na górze, przygotujmy się więc na dość wymagający marsz. Jednak to, co zobaczymy na górze, naprawdę warte jest naszego wysiłku! Sprzed budynku rozciąga się bardzo ładna panorama miasta. Jeżeli chcemy, możemy także pozwiedzać również sam zamek. Jednak ze względu na spore zainteresowanie warto zarezerwować bilety z wyprzedzeniem. Co ciekawe, zamek jest obecnie letnią rezydencją Prezydenta RP.

To tylko kilka przykładów tego co warto zwiedzić w Wiśle. Dla tych, którzy lubią aktywnie spędzać czas zapraszamy na specjalnie przygotowaną podstronę https://www.hotelpremium.pl/atrakcje-okolicy w której lokalnych atrakcji jest znacznie więcej!

Zobacz na mapie
Newsletter

Zapisz się na nasz newsletter

Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej w Polityce prywatności.

OK, zamknij