przyjazd 31 sty 23
wyjazd 01 lut 23
Basen miejski w Wiśle
26 czerwca 2021

Wisła może pochwalić się reaktywacją basenu miejskiego w samym centrum. To atrakcja na którą czekali wszyscy turyści!

Historia basenu w Wiśle

Budowa Parku Kąpielowego miała miejsce w 1932 roku. Koncepcja architekta, Eugeniusza Zaczyńskiego stała się rzeczywistością. W Wiśle powstał modernistyczny park kąpielowy z przeszklonym pawilonem łączący funkcjonalność z nowoczesną estetyką. Dopiero w 2016 roku baseny należące wówczas do PZSN „Start” wracają na własność do Gminy Wisła. Powstają wówczas pierwsze plany inwestycyjne, których efekty możemy podziwiać już dziś.

Basen Wisła - atrakcje i cennik

Do dyspozycji gości zostaną oddane między innymi dwie niecki basenu - sportowa i rekreacyjna, w której znajdują się bicze wodne, fontanna. Dla fanów mocnych wrażeń basen posiada zjeżdżalnie w tym kamikadze oraz wahadło, które zapewnić mają solidną dawkę adrenaliny. Dla najmłodszych baseny oferują zjeżdżalnie czy generator sztucznych fal, który dostarczy szalonych wrażeń. Kompleks przygotowany został także na brak pogody – woda ma niezmienną temperaturę 28 stopni Celsusza. Atrakcji w samym kompleksie nie zabraknie, dostępne są także: boisko do siatkówki, korty, kawiarnia, kino letnia a także plaża. Nadmienić trzeba również, że baseny znajdują się w ścisłym centrum, więc są w pobliżu głównego deptaku oraz samej Wisły.

Od 12 lipca 2021r cennik prezentuje się następująco:

- dorośli 49 zł

- dzieci 19 zł

W przypadku turystów, którzy nocują w Wiśle -20% od powyższych cen.

Dla posiadaczy Wiślańskiej karty mieszkańca przygotowany jest specjalny rabat -50% od powyższych cen.

Koncept i kilka słów prezesa o przedsięwzięciu

Jakub Stasiewicz, Prezes Zarządu na stronie internetowej basenów napisał

"Tworząc Baseny Wisła, chcieliśmy nawiązać do przestrzeni parku kąpielowego i jej fantastycznych tradycji. Zaprosić was do miejsca oferującego szeroki wachlarz atrakcji w przestrzeni zaaranżowanej nowocześnie i ze smakiem przez Huberta Wójtowicza. Chcemy stworzyć żywe, otwarte miejsce spotkań, wypełnione ruchem, energią i świetną zabawą.

Juz teraz zapraszamy wszystkich amatorów aktywnego wypoczynku do kąpieli w dwóch basenach, płytkim i sportowym, wspólnej zabawy na boisku do siatkówki plażowej i uczestnictwa w zajęciach sportowych dla ludzi w każdym wieku, prowadzonych przez profesjonalnych animatorów. Solidną dawkę adrenaliny zapewni pierwsza w Polsce zjeżdżalnia wodna o nowoczesnej konstrukcji, typu wahadło.

A kiedy zapragniecie po prostu wypocząć, będziecie mogli położyć się na plaży na piasku lub trawie albo porozmawiać z przyjaciółmi w kawiarni serwującej orzeźwiające napoje i autorskie drinki. Wieczorami zaprosimy was na seanse filmowe do kina plenerowego i imprezy taneczne przy barze na dachu pawilonu, zamienionym w taras. Z pewnością duże wrażenie wywrze na was jakość muzyki w tle, osiągnięta dzięki specjalnie zaprojektowanemu systemowi nagłośnienia."

Jako Hotel Wisła Premium cieszymy się że miasto Wisła ma kolejną atrakcję dla naszych Gości! Przy okazji przypominamy, że w pakacie wakacje w Wiśle w cenie noclegu nasz PremiumBUS wozi naszych Gości do centrum i nie tylko!

Zapraszamy do odwiedzenia profili basenu w social mediach:

Strona internetowa Baseny Wisła

Facebook Baseny Wisła

 

Zobacz na mapie
Newsletter

Zapisz się na nasz newsletter

Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej w Polityce prywatności.

OK, zamknij