przyjazd 31 sty 23
wyjazd 01 lut 23
Konferencje w Wiśle
19 października 2017

Konferencje w Wiśle w Beskidach

Zalety organizowania konferencji w górach i dlaczego Beskidy są najlepsze, ze szczególnym wskazaniem na konferencje w Wiśle w pobliżu Ustronia i Szczyrku.

Wiele lat temu, zajmując jedno z pierwszych w życiu wysokich stanowisk w hotelu, postanowiłem „złapać byka za rogi” i ogarnąć tajemnicę organizacji konferencji przez firmy, a zwłaszcza przez agencje eventowe. Pierwsze pytanie brzmiało: dlaczego ktoś wybiera na konferencje ten hotel a nie inny. Za tym pytaniem podążyły następne: dlaczego ktoś wybiera na konferencje hotel w tej części Polski, a nie w innej. Zadawałem sobie w ten sposób pytania przez kilka dni, starając się znaleźć na nie odpowiedzi. Ale tutaj utrudniłem sobie zadanie. Miałem myśleć jak poszukująca hotelu na konferencje osoba - wejść, jeśli nie do jej głowy to w tak zwane jej buty.

Pierwszym wnioskiem, do jakiego doszedłem było to, że osoba poszukująca odpowiedniego miejsca i hotelu na konferencję, wybiera najpierw w jakiej części Polski chciała by, żeby się ona odbyła. Przeważnie kieruje sie ona wtedy lokalizacją firmy lub osób które na tą konferencję przyjadą. Ale jeżeli mielibyśmy totalnie uprościć ten sposób myślenia, to większość osób kieruje swoje poszukiwania w 3 kierunkach: morze, góry, mazury. Morze mamy jedno, Mazury mamy jedne, tak więc najwięcej możliwości stwarzają organizatorowi góry, których ci u nas dostatek.

A jeśli już konferencja w górach, to które góry wybrać? Mamy przecież: Tatry, Karkonosze, Pieniny, Bieszczady, Beskidy, żeby wymienić tylko te największe i najpopularniejsze łańcuchy górskie. I w tym momencie, taka osoba poszukująca miejsca i hotelu na konferencje zaczyna się zastanawiać nad komunikacją i dojazdem do danego miejsca. Generalnie wszystkie góry mamy na południu, więc wydawało by się że to nie ma znaczenia w które się wybieramy. A jednak ma…i to nawet bardzo. Wszyscy wiemy o problemach z dojazdem do Zakopanego, Bieszczady wydają się bardzo, bardzo daleko, natomiast Beskidy - głownie ze względu na inwestycje w infrastrukturę i sieć autostrad i dróg szybkiego ruchu - są najbardziej i najszybciej osiągalne. Z takiego Krakowa na przykład, w Beskidy można dojechać w 1.5 godziny, co jest wcale niezłym wynikiem. A same Beskidy oferują bardzo dużo miejsc z nowoczesną i rozwiniętą infrastrukturą hotelową, idealną do organizacji konferencji, szkoleń i wyjazdów integracyjnych. Idźmy dalej i weźmy pod lupe Beskidy i gdzie w tych pięknych górach skierować dalej nasze poszukiwania. Mamy wiele opcji do wyboru, z których najpopularniejsze do Szczyrk, Ustroń, czy położona w pobliżu Szczyrku i Ustronia, Wisła. Ze względu na popularność plus liczbę atrakcji dodatkowych, znajdujących się poza hotelami, wybór najczęściej padnie na zorganizowanie konferencji w Wiśle. Poza nowoczesną infrastrukturą hotelową, Wisła oferuje bardzo dużo atrakcji, które wzbogacą każdy pobyt. Są to zarówno atrakcje sportowo-rekreacyjne, jak również krajoznawcze, kulturalne czy gastronomiczne. Tak właśnie - gastronomiczne. W Wiśle jest bardzo dużo restauracji, karczm czy barów, oferujących ciekawą alternatywę dla restauracji zlokalizowanych w hotelach. Choć i te są w Wiśle bardzo dobre - restauracja w hotelu Wisła Premium na przykład otrzymała rekomendację bardzo prestiżowego, międzynarodowego przewodnika kulinarnego Gault & Millau.

Bardzo często konferencje łączone są z jakąś formą zajęć integracyjnych i w Wiśle właśnie znajdziemy bardzo dużo miejsc idealnych do przeprowadzenia tego typu aktywności. Czy to parki linowe, czy tereny do jeżdżenia pojazdami terenowymi i quadami - każdy organizator znajdzie coś ciekawego i odpowiedniego dla profilu grupy. A jeśli nawet w danej grupie znajdą się osoby mniej aktywne, mogą same ciekawie spędzić czas w jednym z muzeów, których jest w Wiśle bardzo dużo, czy po prostu leniwie pijąc kawę w jednej z wielu kawiarni przy słynnym wiślańskim deptaku.

Jeśli chodzi o wielkość konferencji, znajdziemy w Wiśle zarówno obiekty które są w stanie obsłużyć nawet kongresy do 2000 osób, jak i hotele butikowe, w których jakość usługi będzie na bardzo wysokim, światowym poziomie. Takie ekskluzywne, perfekcyjne zrealizowane konferencje to specjalność Hotelu Wisła Premium, który serdecznie Państwu polecamy.

Tak więc bez względu na to jak duża jest nasza konferencja, Wisła koło Szczyrku i Ustronia wydaje się wprost idealnym miejscem na jej organizację. Zobacz nasze pakiety MICE.

I w ten oto sposób dotarliśmy do końca moich dywagacji na temat: jak wejść w umysł organizatora konferencji i zrozumieć czym się kieruje wybierając miejsce i hotel na konferencję. Podczas całego procesu zrozumiałem jedną, najważniejszą rzecz: zrozumienie potrzeb gości jest najważniejszą rzeczą przy organizacji konferencji, szkoleń i wyjazdów integracyjnych. Bo tylko w ten sposób jesteśmy w stanie od samego początku zapewnić naszym gościom perfekcyjne doświadczenia w naszym hotelu. A tym samym zorganizować dla nich perfekcyjną konferencję w Wiśle.

Zobacz na mapie
Newsletter

Zapisz się na nasz newsletter

Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej w Polityce prywatności.

OK, zamknij