przyjazd 28 maj 23
wyjazd 29 maj 23
Ustroń - hotele, noclegi, spa, ferie, konferencje
11 września 2017

Noclegi w Hotelach w Ustroniu, wypoczynek: spa, ferie

Hotele Ustroń - bogactwo opcji noclegowych w Ustroniu. Hotele Spa i wypoczynkowe w Ustroniu.

Poszukując pomysłów na urlop, bardzo często skupiamy się na kategoriach: góry, morze, jeziora, niziny. A jak już patrzymy na kategorie hotele góry to często dotyczy to Tatr. Tymczasem mamy dużo więcej opcji hoteli w Beskidach, a zwłaszcza w bardzo znanej miejscowości wypoczynkowej - Ustroń.

Ustroń już od początku 20 wieku rozwijał się jako miejscowość wypoczynkowa, ktora stała się znana z wielu hoteli w Ustroniu, pensjonatów w Ustroniu i ośrodków wypoczynkowych w Ustroniu. Bliskość Śląska oraz dostępność komunikacyjna sprawiały, że było to popularne miejsce nie tylko na długie pobyty, ale również krótkie, jedno i dwudniowe wypady na weekend w Ustroniu. Ale nie tylko lokalizacja zdecydowała o tym, że to miasteczko stało się tak popularne. Przeurocze położenie, wśród przepięknych, ale też niezbyt trudnych do zdobycia szczytów górskich to również jeden z największych atutów Ustronia.

Po zmianie systemu pod koniec lat 80tych, w Ustroniu zaczęły powstawać jak grzyby po deszczu nowe hotele, pensjonaty, ośrodki wypoczynkowe...a parę lat później wraz z modą na hotele Spa i ośrodki Spa - nowoczesne i luksusowe miejsca, oferujące bardzo bogatą gamę zabiegów związanych z dobrym samopoczuciem.

Ustroń stał się miejscem bardzo zróżnicowanym pod kątem rodzaju oferowanych noclegów. Począwszy od hosteli w Ustroniu, oferujących noclegi w Ustroniu w bardzo przystępnych i atrakcyjnych cenach, poprzez ośrodki wypoczynkowe w Ustroniu, które specjalizują się w ciekawych, ale cały czas niedrogich pobytach wypoczynkowych, aż po luksusowe Hotele w Ustroniu i Spa w Ustroniu, które są znane nie tylko z bardzo wysokiego standardu noclegowego, ale również - a może przede wszystkim z usługo dodatkowych, które są oferowane gościm.

Poza noclegami i hotelami Ustroń ma do zaoferowania wiele atrakcji turystycznych. Jesli chodzi o otaczające miasteczko pasmo górskie, to dwa najsłynniejsze szczyty to Czantoria - na której znajduje się bardzo popularny tor saneczkowy i całoroczna kolej linowa oraz Rownica, która jest jednym z nielicznych szczytów, na który można dojechać samochodem.

Jeśli chodzi o zabytki miasteczka, najbardziej znane to drewniane chałupy znajdujące się przy rynku w których znajduje się muzeum etnograficzne, Ratusz, amfiteatr z historycznymi zdjęciami miasta oraz kościół św. Klemensa. Bardzo charakterystyczny jest również kościół ewangelicki Apostoła Jakuba Starszego, który jest największą świątynią w Ustroniu.

Również okolice Ustronia mają do zaoferowania wiele ciekwych atrakcji. Jedną z nich jest Leśny Park Niespodzianek zlokalizowany w dzielnicy Ustronia - Zawodziu. Jest to bardzo popularna atrakcja jeśli chodzi o dzieci, bo znajdziemy tam wiele zwierząt, które nie tylko możemy podziwiać, ale także...pogłaskać. Również w dzielnicy Zawodzie znajduje się tzw. Leśny Kościół, który był miejscem nabożeństw w okresie kontrreformacji. Jedną z niezaprzeczalnych atrakcji Ustronia jest Muzeum Motocykli, zlokalizowane przy ulicy Partyzanów. Bardzo magicznym miejscem jest również Źródło Karola - źródełko posiadające moce lecznicze.

Dzieki lokalizacji, osoby korzystające z noclegów w Ustroniu mogą być również beneficjentami wszystkich atrakcji znajdujących się w pobliskich miejscowościach, zwłaszcza w Wiśle, która jest zlokalizowana zaledwie 9 kilometrów od centrum Ustronia. Wisła - zwana Perłą Beskidów, oferuje wiele ciekawych atrakcji turystycznych, sportowych oraz wypoczynkowych. Również Istebna i Szczyrk, które są zlokalizowane zaledwie 15-30 kilometrów od Ustronia są ciekawą opcją na całodzienny wypad i zwiedzanie.

Jednak najbardziej popularną miejscowością wśród wszystkich turystów odwiedzających Ustroń jest Wisła. To przede wszystkim rodzinne miasto Adama Małysza, który dzięki swojej długoletniej i międzynarodowej karierze sportowej, oraz wyjątkowej postawie sprawił, że Wisła trafiła na światowe mapy sportowe. Odbywający się rokrocznie w Wiśle Letni Puchar Świata oraz Zimowy Puchar Świata to imprezy sportowe o których słyszał cały świat. Odbywają się one na skoczni im. Adama Małysza i co roku stanowią powód przyjazdu tysięcy turystów, również tych którzy znaleźli swoją bazę noclegową w Ustroniu.

Bardzo ciekawym miejscem na wypoczynek sportowy stał się również Szczyrk, w którym znajdziemy wiele wyciągów narciarskich oraz innych atrakcji związanych ze sportami zimowymi.

Tak więc jeśli szukacie atrakcyjnego noclegu, baza turystyczna miasteczka Ustroń to duże zróżnicowanie noclegów, poparte wieloma atrakcjami, zlokalizowanymi zarówno w Ustroniu jak i w okolicy. Dlatego też również firmy uznały Ustroń za atrakcyjne miejsce do organizacji konferencji w Ustroniu i szkoleń w Ustroniu.

Hotel Wisła Premium, dzięki swojej lokalizacji - zaledwie 8 kilometrów od centrum Ustronia, jest również idealną bazą noclegową dla tych wszystkich, którzy chcą poznać to urocze miasteczko. Zapraszamy na stronę hotelu: www.hotelpremium.pl

Zobacz na mapie
Newsletter

Zapisz się na nasz newsletter

Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej w Polityce prywatności.

OK, zamknij