przyjazd 19 paź 21
wyjazd 20 paź 21
Majówka w Górach
03 kwietnia 2017

Przewodnik na Długi Weekend Majowy w Górach

Powoli zbliża się jeden z ulubionych przez nas wszystkich terminów w kalendarzu: majówka.

W tym roku, będzie ona naprawdę wyjątkowa, gdyż wystarczy wziąć 3 dni urlopu by uzyskać 10 dni wolnego. Taki układ kalendarza sprzyja wyjazdom do miejsc, do których z braku czasu często nie możemy pojechać.

Majówka w górach to jeden z pomysłów, które na pewno warto rozpatrzeć.

Polskie Kurorty Górskie oferują już bardzo dużo atrakcji na długi weekend majowy w górach, i warto zapoznać się z ich ofertą, która bardzo często jest nie tylko bogata w atrakcje, ale też korzystna cenowo.

Tylko które góry wybrać. Podobnie jak z bramkarzami w kadrze, mamy tutaj swoistą „klęskę urodzaju”. Ale po kolei, pomożemy Wam dokonać najlepszego wyboru z możliwych.

Majówka w Beskidach to bardzo ciekawa opcja, ze względu na ofertę aż trzech głównych kurortów: Wisły, Szczyrku i Ustronia. Zlokalizowane są na tyle blisko siebie, że właściwie można uznać je za jeden organizm. Stąd też często nazywane są „Trójwsią”. Długi weekend majowy w Beskidach to idealna opcja dla rodzin z dziećmi, ze względu na ogólną dostępność i łatwość szlaków górskich oraz bardzo dużo atrakcji dla młodszych i starszych.

Warto się przyjrzeć też szczegółowej ofercie poszczególnych miast, które prześcigają się w przyciąganiu turystów atrakcjami, koncertami oraz wieloma ofertami specjalnymi.

Majówka w Wiśle to jak zwykle dużo ciekawych wydarzeń na słynnym deptaku i Placu Hoffa.

Imprezy kulturalno-rozrywkowe, koncerty, marsze rekreacyjne, zawody sportowe, zabawa w amfiteatrze i wiele innych atrakcji sprawią, że długi weekend majowy w Wiśle pozostanie w pamięci odwiedzających na długi czas.

Dlatego już warto zacząć szukać oferty noclegowej, która nie tylko spełni nasze oczekiwania pod względem standardu, ale również i ceny. Pamiętajmy, że im wcześniej zarezerwujemy pobyt, tym mniej za niego zapłacimy. A na majówkę w Wiśle jest w czym wybierać i przebierać.

Więcej na ten temat przeczytacie w naszym artykule: Majówka w Wiśle.

Ustroń, to jedno z najbardziej znanych i uznanych uzdrowisk w Polsce. Odwiedzają je nie tylko turyści, ale przede wszystkim kuracjusze, ze względu na panujący tam, swoisty mikroklimat oraz bardzo dużo ośrodków uzdrowiskowych, które oferują pobyty kuracyjne, pomagające w zwalczeniu wielu dolegliwości. Ale Ustroń to nie tylko uzdrowiska. Majówka w Ustroniu to również bardzo dużo atrakcji przygotowanych dla turystów, oraz bogata baza noclegowa. Hotele w Ustroniu, podobnie jak hotele w Wiśle prześcigają się w atrakcyjnych ofertach specjalnych na długi weekend majowy w Ustroniu. A jeśli po paru dniach zacznie się nam nudzić, zawsze możemy wyskoczyć do Wisły czy Szczyrku.

Szczyrk to kultowe miejsce na narciarskiej mapie Polski. Położony właściwie na przedmieściach Bielska-Białej, oferuje swoim gościom bardzo dużo atrakcji oraz, podobnie jak Ustroń i Wisła, bardzo bogatą bazę noclegową. Będzie ona na pewno rosła, ze względu na ostatnią inwestycję firmy Tatra Mountains Resort, która sprawi, że Szczyrk będzie miał szansę stać się Narciarską Stolicą Polski. Majówka w Szczyrku to ciekawa opcja dla tych wszystkich, którzy chcieli by mieć w zasięgu ręki dostęp do dużego miasta, jakim jest Bielsko-Biała. Która też oferuje dużo atrakcji na długi weekend majowy.

Długi weekend w górach to na pewno ciekawa opcja dla tych wszystkich, którzy lubią przede wszystkim aktywny wypoczynek. Jeśli pogoda dopisze, to czeka nas po prostu bajkowa majówka w górach. Czego i sobie i Wam życzymy.

Zobacz na mapie
Newsletter

Zapisz się na nasz newsletter

Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej w Polityce prywatności.

OK, zamknij