przyjazd 27 mar 23
wyjazd 28 mar 23
Zameczek Myśliwski Habsburgów Centrum Miasta - Blisko Dworca Pks

ok. 3,5 km – 6 min samochodem, 40 min pieszo

Pierwotnie wybudowany na Przysłopiu pod Baranią Górą jako pałacyk myśliwski dla arcyksięcia Fryderyka Habsburga. Wzniesiono go w 1897 roku w stylu alpejskim na planie kwadratu, z drewnianymi ścianami zbudowanymi z bali jako budynek piętrowy. Pełnił również funkcję schroniska turystycznego  aż do roku 1986, kiedy to został przeniesiony do centrum Wisły by ochronić budynek przez niszczeniem. Obecnie znajduje się w nim wiślański oddział PTTK oraz od niedawna jedyny w Wiśle Escape Room ”Zamek Zagadek”.

Wybudowany był w stylu alpejskim z jego typowymi cechami tj. na planie kwadratu, z drewnianymi ścianami zbudowanymi z bali jako budynek piętrowy. W obrębie pierwszego piętra znajduje się charakterystyczna galeria otaczająca budynek z czterech stron. We wnętrzu zachowany jest pierwotny układ pomieszczeń. Na terenie Wisły stanowi jeden z punktów szlaku architektury drewnianej.

Lokalizacja atrakcji
Zobacz na mapie
Newsletter

Zapisz się na nasz newsletter

Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej w Polityce prywatności.

OK, zamknij