przyjazd 02 gru 22
wyjazd 03 gru 22
Skocznia im. Adama Małysza – Wisła Malinka

ok. 6 km, 8 minut samochodem

Pierwsza Skocznia Narciarska w Wiśle Malince powstała w 1933 roku. Przez lata była modernizowana aż w 2001 roku  zamknięto obiekt. Na fali sukcesów Adama Małysza postanowiono aby całkowicie zmodernizować starą skocznie i otworzyć nowoczesny obiekt. Oficjalne otwarcie odbyło się 27 września 2008 roku, wtedy to nadano skoczni imię Adama Małysza i jej patron wykonał pierwszy skok. Na początku odbywały się na niej Puchary Kontynentalne oraz Letnie Mistrzostwa Polski. Najważniejsze zawody czyli Puchar Świata odbył się dopiero 9 stycznia 2013, od tej pory co roku zimą i latem na skoczni odbywają się zawody najwyższej międzynarodowej rangi.

Skocznia im. Adama Małysza jest jedną z najpopularniejszych w Wiśle atrakcji turystycznych. Goście odwiedzający Beskidy chętnie korzystają z udostępnionego im wyciągu krzesełkowego, wieży widokowej i kawiarni, 
z której podglądać można najazd i belkę startową skoczni, a przy odrobinie szczęścia obserwować treningi nie tylko polskich skoczków.

Atrakcyjność skoczni podniosła także współpraca z Nadwiślańską Agencją Turystyczną i utworzenie tak zwanej "Pętli Cieńkowskiej" łączącej skocznię z koleją linową "Cieńków". Trasa obejmuje: wyjazd wyciągiem na skocznię (bądź szczyt Cieńkowa), spacer grzbietem góry - ok. 1,3 km, zjazd koleją linową na skoczni (bądź na Cieńkowie) i spacer wzdłuż potoku Malinka do miejsca, skąd rozpoczęło się wędrówkę.

Lokalizacja atrakcji
Zobacz na mapie
Newsletter

Zapisz się na nasz newsletter

Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej w Polityce prywatności.

OK, zamknij