przyjazd 28 maj 23
wyjazd 29 maj 23
PARK KOPCZYŃSKIEGO w centrum miasta

ok 2,7 km – 4min samochodem, 30 min pieszo

Park znajduje się w samym centrum miasta. Oferuje bardzo dużo atrakcji dla turystów jak i mieszkańców. Można przespacerować się  deptakiem w osłoniętych alejkach,poćwiczyć na siłowni terenowej, dzieci mogą się  pobawić na mniej lub bardziej rozbudowanych placach zabaw oraz można po prostu odpocząć na trawiastych plażach  przy królowej polskich rzek lub pod drzewami w upelne dni.

Do najważniejszych atrakcji należy : Aleja Podań i Legend wzdłuż której  ustawiono szereg drewnianych rzeźb, prezentujących najbardziej charakterystyczne postacie z opowieści przekazywanych sobie przez mieszkańców Śląska Cieszyńskiego, Zabytkowy Park Przygód znajduje się tam zbiór miniatur najbardziej charakterystycznych budowli miast, przez które przepływa Wisła, Skatepark i ścianki wspinaczkowe, Plac zabaw dla dzieci, korty tenisowe i Pomnik Źródeł Wisły, rzeźba to symbolizująca rzekę wodna nimfa, odziana w regionalny strój Ślązaczki i trzymająca spory bukiet kwiatów, krocząca boso przez łąkę. . Dodatkowo znajduje się także Muszla Koncertowa, na której odbywa się wiele koncertów i występów min. Beskidzki Tydzień Kultury. Wzdłuż Parku i rzeki Wisły biegnie trasa spacerowo-rowerowa.

 

Lokalizacja atrakcji
Zobacz na mapie
Newsletter

Zapisz się na nasz newsletter

Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej w Polityce prywatności.

OK, zamknij