przyjazd 28 maj 23
wyjazd 29 maj 23
Kościół Ewangielicko-augsburski - Centrum Miasta Centrum Miasta

ok. 2,7 Km, 4 min samochodem, 30 min pieszo

Kościół Ewangelicki znajduje się w  centurm wisły przy deptaku i jest przykladem na to jak bardzo Wisła jest ciekawa pod względem religijnym. Nasz region zawsze był schronieniem dla wyznawców innych religi z powodu odizolowania od większych agromelacji. Do końca XIX wieku Wisłę zamieszkiwali prawie wyłącznie górale wyznający luteranizm, jednak w czasie prześladowań coraz więcej innych ziązków wyznaniowych i kościołów osiedłało się na naszych terenach, obecnie mamy 13 rożnych wyznań.

Wierni Kościoła Ewangelicko – Augsburskiego stanowią ok. 50% społeczności, Kościoła Rzymsko – Katolickiego – ok.30%. Resztę stanowią mniej popularne konfesje, m.in. Świadkowie Jehowy, Baptyści, Zielonoświątkowcy, Adwentyści Dnia Siódmego. Na terenie miasta znajduje się 5 kościołów ewangelickich, 5 kościołów katolickich i 4 świątynie innych wyznań. W każdej dolinie Wisły znajdują się Parafie Ewangelicko-augsburskie wraz z kościołami.

Lokalizacja atrakcji
Zobacz na mapie
Newsletter

Zapisz się na nasz newsletter

Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej w Polityce prywatności.

OK, zamknij