przyjazd 31 sty 23
wyjazd 01 lut 23
Izba Leśna Na Przysłopiu – Wisła Czarne

 ok. 12 km,  3 godz pieszo

Izba Leśna powstała w miejscu starej leśniczówki z 1863r. Jest to najstarszy drewniany budynek na terenie Wisły. Leśniczówka była pierwszym obiektem na tej polanie, wybudowano ją aby myśliwi mieli miejsce noclegowe w czasie polowań na głuszce które organizowno bardzo często w XIX . Później tę rolę przejął wybudowany w 1898r. Zameczek Myśliwski – przeniesiony obecnie do centrum Wisły obok dworca PKS.

W izbie obejrzeć można okazy roślin i zwierząt z tutejszych lasów, trofea łowieckie oraz dawne narzędzia leśne. W jednym z pomieszczeń prezentowane są przedmioty związane z turystyką oraz bezpieczeństwem w górach. Obecnie w Izbie Leśnej znajdują się ładne dioramy z gotowymi podkładami słownymi opisującymi przyrodę okolic Baraniej Góry, a także przybliżające problemy ochrony lasu. Można zapoznać się tutaj ze zwierzętami, które mieszkają w okolicy Polany Przysłupiańskiej.

Lokalizacja atrakcji
Zobacz na mapie
Newsletter

Zapisz się na nasz newsletter

Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej w Polityce prywatności.

OK, zamknij