przyjazd 28 maj 23
wyjazd 29 maj 23
Galeria Grupy Twórców Wiślanie - Centrum Miasta

ok. 2,7 km, 4 min samochodem, 30 min pieszo

W Galerii Stowarzyszenia „Grupa Twórców Wiślanie”  można w niej zobaczyć twórczość wiślańskich artystów. Większą część prezentowanych prac i pamiątek można zakupić. Aktualnie stowarzyszenie liczy 41 członków w większości amatorów mieszkających w Wiśle lub związanych z naszą miejscowością, uprawiających z potrzeby serca różne dziedziny twórczości artystycznej: malarstwo na szkle, malarstwo olejne, akwarelowe, pastele, grafikę, rzeźbę, płaskorzeźbę, wypalanki na drewnie, malarstwo witrażowe, zdobienie szkła, pisanki, gobeliny, bukiety z suszu, bibułkarstwo, stroiki, gawędziarstwo, poezję.

Niektórzy z nich kontynuują tradycje miejscowe a inni wprowadzają nowe techniki i własną tematykę. Wszystkich "Wiślan" łączy umiłowanie piękna i chęć przekazania go innym.

W roku 2001 Stowarzyszenie zorganizowało i otwarło galerię w budynku "U Niedźwiedzia", która cieszy się dużym powodzeniem u turystów, o czym świadczą wpisy do księgi pamiątkowej. Galeria stanowi siedzibę Stowarzyszenia i jest miejscem spotkań twórców w każdy pierwszy poniedziałek miesiąca. Twórcy biorą udział w różnych kiermaszach w Wiśle i poza nią. Współpracują ze szkołami i parafiami wiślańskimi, z Wiślańskim Centrum Kultury, hotelami, domami wczasowymi oraz analogicznie grupami poza Wisłą (Strumień, Jastrzębie). Biorą udział w wycieczkach poznawczych, plenerach plastycznych, wernisażach wystaw, ogniskach, różnych spotkaniach okolicznościowych. Obecnie Galeria znajduje się  w piwniczce Domu Zdrojowego z wejściem od Parku Kopczyńskiego.

Lokalizacja atrakcji
Zobacz na mapie
Newsletter

Zapisz się na nasz newsletter

Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej w Polityce prywatności.

OK, zamknij