przyjazd 27 mar 23
wyjazd 28 mar 23
Czerwony Szlak Rowerowy - Trasa Euroregionalna Nr 24

Wisła jest bardzo dobrym miejscem dla kolarzy górskich jak i amatorów rekreacyjnych wycieczek rowerowych.Trasy sa bardzo dobrze przygotowane więc każdy znajdzie coś dla siebie.

Dla wytrenowanych kolarzy czekają szlaki górskie, gwarantujące dodatkowo sportowe emocje, adrenalinę, świetną zabawę i… spory deficyt energetyczny po wyczerpującej, górskiej jeździe. Na szczęście w okolicy nie brakuje schronisk i punktów gastronomicznych, w których można uzupełnić płyny oraz utracone kalorie. 

Główny węzeł szlaków rowerowych znajduje się przy moście na Wiśle w okolicy amfiteatru. Kierując się czerwonym szlakiem na południe, można stąd dojechać do Istebnej (20 km) i Jasnowic (24 km), natomiast podążając na północ – do Ustronia (11 km), a dalej do Chałupek (110 km). Można też wyruszyć zieloną trasą rowerową Greenways do Pszczyny (107 km), a dalej do Krakowa (213 km), lub też w przeciwnym kierunku do Jasnowic (24 km) i do Wiednia.

Czerwony szlak rowerowy przebiegający przez Wisłę stanowi fragment Trasy Euroregionalnej nr 24, prowadzącej z Jasnowic do Chałupek (134 km). Wiślański odcinek trasy liczy około 16 km. Można przyjąć, że rozpoczyna się na stacji PKP Wisła Obłaziec, a kończy na Przełęczy Szarculi. Niestety czerwony szlak rowerowy jest dosyć słabo oznaczony. Całe szczęście, że na terenie Wisły w całości pokrywa się z doskonale oznaczoną, zieloną trasą rowerową Central European Greenways, prowadzącą z Krakowa do Wiednia.

Zobacz na mapie
Newsletter

Zapisz się na nasz newsletter

Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej w Polityce prywatności.

OK, zamknij